سلامت روان بزرگترین چیزی است که در زندگی مادی داریم. سلامت روان تضمین کننده تمام موفقیت های ما است چون بدون آن نمی توانید به خواسته های خود برسیم.

اهمیت رسیدگی به سلامت روان چیست؟

با سایت قوانین حاکم همراه باشید.

بیشتر مردم وقتی دچار عارضه ای در جسم خود می شوند سریعا به دکتر مراجعه می کنند تا مبادا دچار مشکلات جدی تر شوند.

مردم به خوبی به سلامت جسمانی خود فکر می کنند و سریعا برای آن اقدام می کنند.

البته هستند افرادی که سلامت جسمانی خود را رسد نمی کنند که ما کاری با آنها نداریم و روی صحبت مان با انها نیست چون انسانی که به سلامت جسمانی خود اهمیت ندهد یعنی درکی از زندگی ندارد.

وقتی بیمار می شویم سریعا به پزشک مربوطه مراجعه می کنیم تا برای درمان قطعی عارضه جسمانی خود اقدام کنیم.

چرا سلامت جسمانی اهمیت دارد؟

اگر ما سلامت جسمانی نداشته باشیم نمی توانید به فعالیت های روزانه خود بپردازیم.

نمی توانیم ان طوری که باید به زندگی خود برسیم و احتمالا از خیلی فعالیت های سازنده باز می مانیم.

اما چرا سلامت روان اهمیت دارد؟

بر خلاف سلامت جسمانی برای ما سلامت روان از اهمیت بالایی برخوردار نیست و زیاد به آن توجه نشان نمی دهیم.

سلامت روان مانند سلامت جسمانی بروز بیرونی ندارد.

یعنی خون ریزی، کبودی، درد و دیگر علائمی که بیماری های جسمانی دارند در بیماری های روحی روانی مشاهده نمی شود.

بیشتر مردم در سراسر جهان و حتی کشورمان ایران به سلامت روان خود اهمیت نمی دهند چون یا برای آن دلیلی پیدا نمی کنند یا اصلا نمی دانند سلامت روان چه تاثیر فوق العاده از همه جنبه های زندگی آنها دارد.

اگر شخصی از سلامت روان خود غافل شود تمامی جنبه های زندگی او مانند جنبه های روحی روانی، جسمانی، شخصی و اجتماعی تحت تاثیر قرار می گیرد.

فردی که از سلامت روان بی بهره است نمی تواند بر روی موارد ضروری تمرکز کند، نمی تواند صلاح خود را بیابد و در نتیجه به نتایج مورد نظر دست پیدا نمی کند.

برای نمونه کسی که علائم استرس را در خود می بیند باید سریعا برای درمان و علاج آن اقدام کند تا مبادا استرس در او نهادینه و غیر قابل درمان شود.

به همین خاطر کسی که می داند مدیریت استرس در او می تواند تا چه میزان اهمیت داشته باشد تا درمان قطعی آن دست از پا نمیشیند.

یادتان باشد سلامت روح و روان بر تمامی جنبه های زندگی ما ارجعیت دارد و باید به شکلی دقیق و منظم از شرایط مساعد آن مطلع باشیم.

پس میتوانید با افزایش سطح آگاهی خود و یا استفاده از انواع خدمات مشاوره روانشناسی به طور دائمی وضعیت روانی خود را بررسی و مطالعه کنید تا همیشه در بهترین حالت ممکن قرار داشته باشد.