شک نکنید خودارضایی آنقدر معایب دارد که نمیشود به خوبی های آن پرداخت. خودارضایی در تناقص با رابطه جنسی سالم میباشد و بر بدن و روح زن و مرد تاثیر بسیار ناخوش آیندی میگذارد که نتایج آن تا سال ها باقی میماند. به همین خاطر برای جلوگیری از عوارض خودارضایی باید از اقدام به این کار جلوگیری به عمل بیاید.

عوارض خودراضایی کدامند؟

با سایت قوانین حاکم همراه باشید.

رابطه جنسی میتواند باعث رشد استعدادهای بسیار زیاد ما شوند، رابطه جنسی اعتماد به نفس را افزایش میدهد و راهی برای رشد موفقیت های فردی میباشد البته رابطه جنسی هدف مند همراه با احساسات.

اما به هر حال خودارضایی در خلاف روابط جنسی در حرکت است و همین میتواند باعث بروز عوارض خودارضایی شود.

مطابق روانشناسی فردی از بارز ترین عوارض خودارضایی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاهش قوای کلی بدن
  • کاهش عزت نفس
  • گوشه گیری عدم توانایی در تصمیم گیری

این موارد از بارزترین عوارش خودارضایی هستند که در ادامه آنها اتفاقات بسیار زیاد دیگری هم رخ خواهد داد اما به هر حال باید از این کارها جلوگیری کنید.

فرقی نمیکند مرد هستید با زن، خودارضایی تاثیر زیادی بر شما خواهد داشت.از عوارض خودارضایی در مردان به موارد زیر میتوان اشاره نمود:

  • اختلال در زندگی روزمره
  • کاهش رشد موهای سر
  • کاهش اعتماد به نفس
  • احساس گناه و عذاب وجدان
  • ضعف در قوای جسمانی بدن

به طور معمول خودارضایی در آقایان از سنین کم شروع میشود و ادامه میابد.

بچه ها از سر کنجکاوی و یا از طریق دوستان خود با استمنا آشنا میشوند و آن را ادامه میدهند و به دلیل جذابیت های زیادی که برای آنها دارد به آن ادامه میدهند و گرفتارش میشوند.

در این بین خانواده ها نقش بسیار پر رنگی در جلوگیری از این عمل بچه ها خواهند داشت اما به هر صورت مانند هر نوع اعتیاد دیگر تصمیم نهایی برای کنار گذاشتن یا ادامه دادن به آن بر عهده خود فرد میباشد.

چه بسا افراد بزرگسال یا گذشت سالها از عمرشان و حتی با تشکیل خانواده کماکان به استمنا مشغول میباشند که این خود از خطرات بسیار جدی آن به حساب میاید.

 راه های ترک استمنا

راه های ترک خودارضایی برای افراد بسیار زیاد میباشد. اما جدی ترین آن تصمیم گیری قوی و پایندی به آن میباشد.

در کنار تمامی  چیزهایی که درباره ترک خودارضایی شنیده اید باید گفته شود که حتما میبایست چیزی به عنوان جایگزین برای آن انتخاب کنید که بهترین انتخاب رابطه جنسی سالم میباشد.

رابطه جنسی در مسیر طبیعت ما قرار دارد و تماما دارای فواید بسیار زیاد میباشد.

برای کنار گذاشتن خود ارضایی باید برنامه داشته باشید و مطابق آن برنامه پیش بروید. اگر برنامه جایگزینی برای خودارضایی ندارید به جایی نخواهید رسید و میبایست حتما کار جدیدی آغاز کنید تا به موفقیت برسید.

به هر حال تا حدود زیادی با عوارض خودارضایی آشنا شدید و پی بردیدکه چرا باید آن را کنار بگذارید.

برای ترک آن نیز همانطور که گفته شد باید برنامه دقیق داشته باشید تا بتوانید موفق شوید.

دوستان عزیز در هر سنی که هستید و در هر جایگاهی که میباشید اگر فکر میکنید که در خطر ابتلای مجدد به خودارضایی هستید باید کارهایی بکنید که شما را نجات دهد